חושבים שההורה השני מסית את ילדיכם נגדכם?

ככל הנראה אתם סובלים מניכור הורי.

פסק דין שניתן על ידי כבוד השופטת אסתר חיות, נשיאת בית המשפט עליון, קובע כי כל פגיעה במוגנות הילד, לרבות נכור הורי, מחייבת מענה משפטי בהליך מהיר!

חושבים שההורה השני מסית את ילדיכם נגדכם?

ייתכן שאתם סובלים מניכור הורי.

פסק דין שניתן על ידי כבוד השופטת אסתר חיות, נשיאת בית המשפט עליון, קובע כי כל פגיעה במוגנות הילד, לרבות נכור הורי, מחייבת מענה משפטי בהליך מהיר!

ריקי בקבני – עו"ד מגשרת ונוטריונית המתמחה בדיני משפחה וניכור הורי

צרו קשר לבחינת המקרה בראייה משפטית וסוציאלית ומתן מענה מיידי:

למה חשוב כ"כ לטפל מהר בניכור הורי?

" בכל מקרה של פגיעה בקשר בין הורים לילדיהם ובשל החשש להתפתחותו הרגשית התקינה של הילד, למימד הזמן חשיבות והשפעה מכרעת על התמודדות והתערבות יעילים בבעיות בקשר שבין הורים לילדיהם הקטינים. לפיכך, הליכים משפטיים המעלים חשש לפגיעה בקשר בין הורים לילדיהם על רקע סכסוך משפחתי כמו גם הליכים המעלים חשש לפגיעה במוגנות ילדים מחייבים מתן מענה ראשוני, יעיל ומהיר מצד בתי המשפט לענייני משפחה, תוך בחינת טובתו של הילד. "

[נשיאת בית המשפט העליון, כבוד השופטת אסתר חיות]

ע"פ מחקרים, בהליך גירושין בו מעורבים קטינים קיים קושי רב להכיל שינויים כה רבים במציאות מורכבת ולפיכך, השפעה שלילית ו/או מניפולציה של הורה מנכר על הילדים, יוצרת זעזוע בחייהם ומתקבלת כאמת מוחלטת. כתוצאה מכך מתקיים ריחוק וסלידה רדיקלית כלפי ההורה המנוכר, ותלות קיצונית כלפי ההורה המנכר.

אסור להתמהמה בשום אופן!

הורים רבים הקלו ראש בנושא ונקטו בגישה של "לתת למבול לחלוף" – כתוצאה מכך, התופעות רק החמירו עד לכדי קיבוע תחושה עמוקה של סלידה מההורה המנוכר שהוביל לפגיעה מהותית וקשה בקטינים ובהורה למשך כל חייהם.

לחברתנו יש את הכלים לטיפול בתופעת הניכור ההורי בהצלחה רבה. מקרים מורכבים וקשים ביותר בהם קידמנו את תקשורת הצדדים באמצעות הגישור ושימוש בכלים מעולם ה-NLP הובילו לגיבוש הסכמות והצלת התא המשפחתי ומניעת נזקים חמורים יותר מאלו שנגרמו עד אותו שלב.

צרו קשר באופן מיידי ותנו לנו להציל את הקשר שלכם עם ילדיכם!

יש לחלק את התופעה ל-3 רמות שונות:

ניכור הורי קל

כעס ונקמנות של הקטינים כלפי הורה אחד. מתבצע באמצעות הסתה לסירוגין וכשההורה המנכר חש בהשגת התוצאה - יחדול הניכור ההורי בד"כ.

ניכור הורי מתקדם

כעס וזעם של ההורה המנכר כלפי ההורה המנוכר באמצעות הקטינים, הנקמנות תתבטא בדרכים שונות ויצירתיות של ההורה המנכר. בשלב זה לעיתים תפקידנו מסתיים מחוץ לדלתות בית המשפט בשימוש בהליכי גישור ושימוש בכלים מעולם הטיפול NLP.

ניכור הורי חמור

"חטיפה" נפשית, מצב בו ההורה המנכר, בד"כ ההורה המשמורן, פועל באופן קיצוני כך שכל האמצעים להשגת המטרה כשירים. תפקידנו להשתמש בכל האמצעים החוקיים בתוך ומחוץ לכותלי בית המשפט על מנת לעצור את הפעולות הקשות ולמנוע המשך גרימת נזק של ההורה כלפי הקטינים. שלב זה דורש התערבות משפטית למניעה ומזעור הנזקים שהקטינים סופגים בפן הנפשי, פסיכולוגי, חברתי ופיזי העלולים להשאיר חותם לכל חייו.

צרו קשר לבחינת המקרה בראייה משפטית וסוציאלית ומתן מענה מיידי:

אודות החברה:

ערך המשפחה

מתוך הבנה כי ילד זקוק לשני ההורים למען ההתפתחות האישית שלו, וכי טובת הילד היא מעל הכל. חברתנו פועלת בנחישות וביעילות בכל המישורים על מנת להציל את הקשר של הילד עם ההורה המנוכר.

ניסיון

חברת R.D.B בעלת ניסיון של למעלה מ- 15 שנים בניהול הליכים משפטיים בערכאות בתי המשפט השונות בתחום דיני המשפחה- גירושין. חברתנו רואה אנשים ושומרת בהליך הליווי על ביטחון ושקיפות המעניקים לך את האפשרות לבחור את הדרך הטובה עבורך ביעילות ובמקצועיות.

טיפול ב-2 כובעים

פגישת הייעוץ מתבצעת בראייה משפטית ובליווי הרווחה. אנו יודעים לדבר בשפתם של העובדים הסוציאליים ולרשום תזכירים שייסייעו להערכתם המקצועית כך שהטיפול בבית המשפט יהיה מקוצר ואפקטיבי הרבה יותר.

ליווי אישי

חברת RDB מטפלת באנשים ולא בתיקים! כל לקוח והסיטואציה העומדת לפניו, קטנה כגדולה, מקבלת תשומת לב מלאה וליווי אישי, באמצעות זמינות ומקצועיות שמובילים להשגת המטרה. עו"ד ריקי בקבני, מייסדת ובעלת החברה, הציבה ערכים גבוהים ומעורבת באופן אישי בליווי לקוחות החברה.

צרו קשר לבחינת המקרה בראייה משפטית וסוציאלית ומתן מענה מיידי:

שאלות נפוצות:

המונח "תסמונת הניכור ההורי" קיבל התייחסות לראשונה ב-1985, זאת לאחר שהתגלו תופעות מסוימות אצל ילדים שנחשפו להליכי גירושין רוויי סכסוכים ומריבות.

ע"פ מחקרים, עבור קטינים שגרה מהווה בסיס איתן לתפקודם וחייהם, משכך בהליך גירושין בו מעורבים קטינים קיים קושי רב להכיל שינויים כה רבים במציאות מורכבת ולפיכך, השפעה שלילית ו/או מניפולציה של הורה מנכר על הילדים, יוצרת זעזוע בחיי הקטין ומתקבלת כאמת מוחלטת כתוצאה מכך מתקיים ריחוק וסלידה רדיקלית כלפי ההורה המנוכר, ותלות קיצונית כלפי ההורה המנכר.

ההורה המנכר, במודע או שלא במודע, גורם לילד ל"חיצוי" – תפישה לפיה אחד ההורים הוא הטוב והשני הוא הרע – תפישה זו פוגעת ומעוותת את השקפת עולמו של הקטין ועלולה לגרום לו לנזק בלתי הפיך. קרו מקרים בהם תופעת הניכור ההורי הובילה לתלונת שווא מצד הילדים על פגיעה פיזית ונפשית, שאינה מדויקת ומהווה פגיעה הן בקטין המתולנן והן בהורה המנוכר .

הורים רבים הקלו ראש בנושא ונקטו בגישה של "לתת למבול לחלוף" – כמובן שהתופעות רק החמירו עד לכדי קיבוע תחושה עמוקה של סלידה מההורה המנוכר שהוביל לפגיעה מהותית וקשה בקטינים ובהורה למשך כל חייהם.

לחברתנו יש את הכלים לטיפול בתופעת הניכור ההורי בהצלחה רבה. מקרים מורכבים וקשים ביותר בהם קידמנו את תקשורת הצדדים באמצעות הגישור ושימוש בכלים מעולם ה-NLP הובילו לגיבוש הסכמות והצלת התא המשפחתי ומניעת נזקים חמורים יותר מאלו שנגרמו עד אותו שלב.

אם אתם חושדים כי הצד השני מסית ומרעיל את הילדים שלכם כנגדכם – אל תתמהמהו – צרו קשר והתייעצו עם עו"ד לדיני משפחה עכשיו!

לרוב, תופעת הניכור ההורי תיגרם כתוצאה מהפרעת אישיות של ההורה המנכר כמו נרקיסיזם קיצוני, הפרעת אישיות גבולית, הפרעת אישיות אנטי-חברתית וכד'. 

ברוב המקרים, ההורה המנכר יכחיש את הפרעות אלו וגרוע מכך, יאשים את ההורה השני בחולי נפש ויעסוק בביצוע פעולות להעצמת התנהגויות שליליות, יפעל ליצירת סכסוכים ועוד. ניכור הורי מבוצע גם על צדדי ג' (בני משפחה וכו'), אולם עיקר הניכור ההורי מתבצע כלפי אחד מההורים.

חושדים כי מופעלים על ילדיכם השפעות שליליות המופנות כנגדכם?

מוזמנים ליצור קשר עכשיו עם חברתנו לייעוץ בתחום המשפחה והניכור ההורי!

כאשר הילד מתחיל לחקות את שנאת ההורה המנכר כלפי ההורה המנוכר, הניכור מתרחש. בסופו של דבר, הילד מאמין בנקודת המבט של ההורה המנכר מכיוון שכדי להראות תמיכה להורה זה, עליו לעשות זאת. הבחירה של הילד לא לתמוך רגשית בהורה השני אינה משהו שהילד למד לעשות מאז לידתו. בשלב מסוים, הילד מאמץ לחלוטין ובאופן אבסולוטי את נקודת המבט של ההורה המנכר לגבי ההורה המנוכר והמחזור הושלם. הילד חסר כל אמפתיה כלפי ההורה המנוכר ורואה אותו רק דרך עיניו של ההורה המנכר.

כיצד עלולות תוצאות הניכור ההורי להשתקף אצל הקטינים: 

🚨 הרגשת כעס מוגבר.

🚨 יחושו תחושות מוגברות של הזנחה.

🚨 ילמדו ויעשו שימוש בדפוס הרסני שיועבר גם לקרובים אליהם ולצדדי ג' אחרים.

🚨 לקיחת האשמה על עצמם.

🚨 ראייה שגויה של המציאות.

🚨 יהיו בעלי נטיה לשקר לגבי אחרים.

🚨 יהיו לוחמניים כלפי אחרים.

🚨 יראו דברים בצורה מאוד דיכוטומית של "שחור ולבן".

🚨 יפגינו חוסר אמפתיה.

אל תתמהמהו עוד רגע,

התייעצו עם עו"ד המתמחה בדיני משפחה לפני שייגרם נזק בלתי הפיך!

חשוב לתעד הכל ביומן: אסמכתאות וביקורים שהוחמצו או התנהגות מנכרת בנוכחות הילד. היו עקביים עם ילדכם לא משנה איך הם מגיבים אליכם, אל תנטשו אותם ופנו לעורך דין באופן מיידי!

לקוחותינו ממליצים:

אורנה פריזט
קרא עוד
רציתי להודות לכם לעו"ד ריקי ולאושרת על היחס המדהים על הכנות והיושר על השלווה השוררת במשרד מאוד נעים ובעיקר על המקצועיות של עו"ד ריקי שנתנה לי מענה לכל חשש שהיה לי מס 1 בשבילי במידה ואני הצטרך אני יודעת שתמיד אני יכולה לסמוך עליה תודה אוהבת
adi edri itzkin
קרא עוד
אם אתם מחפשים מישהו שילחם עבורכם וידאג לזכויות שלכם, זה המשרד עבורכם. אנושיות עם יצירתיות שפשוט מוצאת פתרון בכל מצב. המשרד ליווה כמה לקוחות שלי ותמיד נתן מענה מקצועי וזכו בכל תיק גם בבית המשפט וגם במקרים של הידברות. בקיצור, ממליצה בחום.תודה אוהבת
יורם לב ארי
קרא עוד
שמי יורם, עו"ד בקבני מלווה ומכילה אותי כבר כמה שנים טובות מעבר להיות אמינה ומקצועית ברמה הגבוהה ביותר היא בן אדם לפני הכל יחס אנושי מהמעלה הראשונה.טופלתי דרכה בנושאים שונים ומגוונים והיא הוכיחה מקצועיות ונאמנות מלאה לאורך כל הדרך אני ממליץ עליה ומאחל לכל אדם אשר זקוק לעו"ד להגיע רק לשיחת הכירות איתה לא צריך יותר מזה בכדי להבין שאתה בידיים הכי טובות שרק ניתן.
רונן ברוך אל
קרא עוד
עד לפני הערעור לביטוח לאומי התמודדתי איתם לבד שהגיע הזמן לתת נכות לצמיתות ביטוח לאומי הוריד משמעותית את הנכות מהמחלה שלי בעזרת עוד ריקי הביטוח הלאומי החזיר את אחוז הנכות לשביעות רצוני תודה
שגית סעיד
קרא עוד
ריקי נתנה לי ליווי מקצועי ביותר . איכפתית וסבלנית ונתנה את כל כולה בתיק שלי. ייסודית ואמינה ותמיד עם חיוך ואהבה.ממליצה עליה בחוםתודה אוהבת
חנה קורן
קרא עוד
קיבלתי מריקי והמזכירות יחס אדיב ומקצועי. ממש התרשמתי לטובה מהאכפתיות והזמינות - בטוחה שאחזור שוב בהזדמנות הבאה.
ניסים דור
קרא עוד
מענה מהיר , הסברים לגבי.על מה חותמים , יחס נעים ממי שקיבלה אותנו למשרד
חן מאור
קרא עוד
האדיבות, הסובלנות וההקשבה של ריקי והן של הצוות, שלא בהכרח קשורים לנושא שלשמו התכנסנו
ביתן גל ולירון
קרא עוד
זמינות , אדיבות וכנות
לירן גלרטר
קרא עוד
אחלה שירות, ליווי אישי, התמדה ועדכון בתיק האישי לכל אורך הדרך
Paz Domb
קרא עוד
שירות מקצועי ואדיב, אכפתי ואנושי. מודה למשרד Rdb, בניצוחה של עו״ד ריקי בקבני על השירות והתוצאות המדהימות! ממליצה בחום
מוריה סיידוף
קרא עוד
משרד שעובד בצורה הכי מקצועית שיש, יחס טוב, עמידה בלוחות זמנים, מענה מהיר וזמין! ממליצה בחום!
אדליס סטודיו
קרא עוד
צוות מקצועי שנותן מענה איכותי ושרות אישי ואדיב. תודה רבה לכם. ממליצה בחום
menashe moses
קרא עוד
ממליץ מאוד קיבלתי שירות מקצועי ואמין עד לסיום ההליך
בניהו שרעבי
קרא עוד
מקצועית אמינה ובעלת יכולת ניהול משפטי הרמה גבוהה
שי דומב
קרא עוד
איכות, השירות, הצוות, זמינותו ומחויבותו לספק את הטוב ביותר ללקוח היו תמיד מעולים. סומך על המשרד ועל עוה"ד שיש לי העונג לעבוד איתם. ממליץ בחום.
הקודם
הבא

צרו איתנו קשר:

כתובת: מוטה גור 7, פתח תקווה

© כל הזכויות שמורות